piątek, 26 października 2012

Nowy Galaxy Nexus

Listopad tego roku został wybrany na miesiąc premiery dwóch nowych produktów z dziedziny telefonii komórkowej. Jedną z nich jest długo oczekiwany nowy system Google, określany jako Sandwich Ice Cream, a drugą najnowszy produkt koreańskiego producenta, czyli niezwykły, szybki, idealnie płaski i klasycznie piękny Samsung Galaxy Nexus.
Dlaczego to właśnie ten smartfon został wybrany na nośnik rewolucyjnego systemu pozostaje tajemnicą obu firm. Faktem pozostaje, ze jeden produkt wart jest drugiego. Kiedy trzyma się w dłoni nowego smartfona trudno uwierzyć, że w tej lekkości zawarta jest taka siła. Dual core z taktowaniem 1,2 GHz z pewnością do słabych nie należy i może właśnie dlatego stał się tym, który testuje system Android 4.0.

Premierowy pokaz musi się odbywać bez zarzutu, a ten smartfon z pewnością pozwoli na ujawnienie pełni możliwości Androida. Zresztą ani jeden ani drugi produkt nie pozostają w stosunku do siebie w tyle. System może się poszczycić nowymi rozwiązaniami graficznymi, nową organizacją funkcji i niezwykle inteligentnym menu.

Galaxy Nexus z kolei wyposażony jest we wszystko, co powinien posiadać współczesny „wypasiony” smartfon. Poza wspomnianym już procesorem na wyposażeniu znajdzie się zarówno GPS, łącze WiFi, aparat fotograficzny z flashem o rozdzielczości 5 Mpx, kamera panoramiczna, a poza tym urządzenie jest przystosowane do obsługi standardu 4G, czyli przesyłu danych w najnowszej technologii HSPA+. Nie można tez zapomnieć o integrującym system ze smartfonem systemie przetwarzania mowy na tekst pisany oraz obsługę standardu NFC.

Artykuł napisany na podstawie danych o telefonie z serwisu szatnia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz